Новини
ТРАВЕНЬ – МІСЯЦЬ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я

📅1 травня в Україні та світі стартував Місяць обізнаності про ментальне здоров’я.
🧠Ментальне здоров’я – це стан організму, який дозволяє повноцінно виконувати усі свої функції. Це відчуття рівноваги всередині себе, а також між собою, фізичним та соціальним середовищем.
👍Це надає людині відчуття самоцінності та самоконтролю, а також сприяє формуванню свого «Я» у всіх його проявах.
👣 Вплив поганого психічного здоров’я може впливати на людей протягом усього життя. Крім того, проблеми з психічним здоров’ям у ранньому дитинстві та підлітковому віці збільшують ризик поганої успішності та можливостей працевлаштування в подальшому житті. Дорослі з проблемами психічного здоров’я менш продуктивні на роботі та частіше залишаються безробітними. Люди похилого віку з проблемами психічного здоров’я, швидше за все, будуть ізольовані та менш активні у своїй громаді.
🔵 Ми живемо у стані постійного стресу - це факт. Стрес вважається нормальною психофізіологічною реакцією на дії, які виходять за межі норми, задля захисту або адаптації до змін. Ми здатні боротися зі стресом у малих дозах, та коли він стає тривалим, може спричинити серйозні наслідки для організму.
Звісно, що стрес не проходить неминуче для нашого організму. Внутрішня напруга може спричинити підвищення артеріального тиску, зумовити порушення серцевого ритму, призвести до загострення захворювань судин, призвести до виникнення тривожних розладів та депресії, сприяти розвитку інших захворювань.
⛓️💥Стрес може спонукати до нездорового способу життя. Аби притупити емоції, людина починає вживати тютюнові вироби й алкоголь, нехтує фізичними навантаженнями та налягає на шкідливу їжу.
🙌Рекомендації, які можуть допомогти зберегти емоційну рівновагу та підтримувати психічне здоров’я:
🔹Перегляньте режим сну. Сон – це можливість очищення мозку від інформаційного навантаження.
🔹Подбайте про збалансоване харчування. Наш раціон впливає і на психічне здоров’я. Так, в одному з досліджень йдеться про те, що вищий рівень стресу в його учасників був пов’язаний з нездоровим харчуванням. Тож вживайте достатньо овочів та фруктів (400-600 г на добу), цільних продуктів, зведіть до мінімуму споживання продуктів з високим ступенем обробки. Пам’ятаємо про тарілку здорового харчування, вона складається: 50% з овочів та фруктів, ¼ тарілки з цільнозернових продуктів, ¼ тарілки – білки.
🔹Скоротіть час з гаджетами. Низка досліджень доводять зв’язок між надмірним використанням смартфонів і підвищеним рівнем стресу. Чим більше ви проводите часу “у телефоні”, тим гірший ваш психологічний стан.
🔹Знайдіть час для себе. Доведено, що піклування про себе допомагає знизити рівень стресу. Це може бути читання, медитація та будь-яке інше хобі.
🔹Проводьте час з рідними й друзями. Добрі справи, волонтерство та допомога іншим допоможе почуватися краще. Крім того, коли ви залишаєтесь на зв’язку з близькими, відчуваєте спокій та згуртованість.
🇺🇦 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має на меті допомогти українцям знайти джерело сили.
💻Кожного дня травня на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (http://howareu.com/materials/sensoteka-ty-iak?v=68109c09715fa) з’являтимуться нові сенси - теплі, підтримуючі послання, які допомагають не тільки зупинитися й відчути себе, а й перейти до дії. ⚙️Оновлений розділ «Самодопомога» (http://howareu.com/self-help) на платформі «Ти як?» і мобільний застосунок «Моментал» (http://momental.onelink.me/HYR7/1rkibzu6) допоможуть щодня піклуватися про свій психоемоційний стан.
П'ятниця, 09 Травня 2025 11:04 | Переглядів: 226