Офіційний сайт Кам’янсько–Дніпровської міської ради Василівського району Запорізької області

Розділи

Корисні посилання

Календар

« Грудень 2024 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

КОГО ВВАЖАТИ ЧЛЕНОМ СІМ’Ї ВПО?

✅ Юридичний порадник для ВПО надав докладну відповідь на зазначене питання. Отже, ❓кого ж вважати членом сім'ї в розумінні Порядку надання допомоги на проживання ВПО (далі - Порядок)? Відповідно до п. 3 Порядку допомога на проживання ВПО призначається на 6 місяців і виплачується одному з членів сім'ї, визначеному як уповноважена особа.

👆Проте чисельність членів сім'ї не лише впливає на загальний розмір виплат, які нараховуватимуть уповноваженій особі. Передусім вона впливає на те, чиї доходи будуть враховуватися при вирішенні питання про продовження виплат.

👉Так, згідно з абз.6 п.14 Порядку до середньомісячного сукупного доходу включаються доходи дружини та чоловіка (батька та матері) незалежно від місця їх фактичного проживання на території України, крім осіб, які:
🔹сплачують аліменти,
🔹зникли безвісти,
🔹перебувають у полоні,
🔹перебувають за кордоном,
🔹депортовані за межі України,
🔹перебувають на тимчасово окупованих територіях, зазначених у Переліку: http://surl.li/eowmr.

🟡Однак відповідно до абз.14 п.3 Порядку до складу сім'ї НЕ включаються також особи, які НЕ проживають разом із отримувачами та НЕ пов’язані з ними спільним побутом, що підтверджено документально.

❓Як же довести спільне непроживання та відсутність спільного побуту?

⏳Раніше найпопулярнішим документом, який підтверджував ці факти був Акт про непроживання, який складали органи місцевої влади.

📅 А як тепер? Враховуючи вересневі зміни до Порядку та відповідно до розʼяснення Мінсоцполітики від 01.10.2024 р. № 22665/0/2-24/56, підтвердження особи, яка не проживає разом із отримувачами та не пов’язана з ними спільним побутом, можливо у разі відсутності інформації про переміщення другої особи, а також наявність даних про її місце реєстрації на територіях, активних, можливих бойових дій, та тимчасово окупованих, що підтверджується документально.

📝Такими документами можуть бути, зокрема:
🔸довідка про задеклароване або зареєстроване місце проживання (документ, який підтверджує адресу постійного або тимчасового місця проживання особи, зареєстровану в державних реєстрах);
🔸відсутні відомості в Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, що особа була на обліку як ВПО;
🔸особа повернулась на попереднє місце реєстрації з причини - повернулася до покинутого місця постійного проживання.



П'ятниця, 13 Грудня 2024 12:37 | Переглядів: 248