Новини
ІСТОРИЧНИЙ БЛОК. ЯК ВІДБУВАЛАСЬ ОКУПАЦІЯ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ. ЧАСТИНА 1
🙏 Незабаром, 19 листопада 2024 року, настане тисячний день від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Події перших днів війни у Запорізькій області розгортались стрімко та шокуюче. У лютому 2022 року окупаційні війська рф змогли захопити близько 70% території Запорізької області. Під контроль загарбників перейшли всі найбільші міста, що розташовані на півдні та в центрі нашої області - Мелітополь, Бердянськ, Енергодар Токмак, Пологи, Дніпрорудне, Василівка, та наша рідна Кам’янка-Дніпровська. Ці страшні події вже є частиною історії для прийдешніх поколінь.
🇺🇦 Мелітополь
📆 У перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого, о 5:30 ранку жителі Мелітополя почули перші вибухи. Окупанти завдавали удари по аеродрому, де розташовувалась 25-та бригада транспортної авіації України. Вже 25 лютого місто фактично опинилося у блокаді окупаційних сил рф, які прийшли з боку Криму. З північного в’їзду до Мелітополя вранці заїхала колона військової техніки. На ній були пізнавальні знаки «Z». Південний виїзд з міста також був зайнятий БТРами та танками. Почалися вуличні сутички російських окупантів із захисниками міста. За тодішніми оцінками, сили ворога значно переважали, та попри це українські військові два дні відчайдушно чинили опір загарбникам, стримуючи їхнє просування в області, після чого відступили у бік Василівки.
З 26 лютого місто поступово перейшло під контроль російських загарбників. 💪🏻 Та хоробрі мелітопольці, не бажаючи миритися з окупацією, висловлювали свій протест мирним шляхом. Антиросійські мітинги у місті продовжувались і у наступні дні, попри заборону та переслідування проукраїнського населення з боку росіян. З початку російсько-української війни у місті Мелітополі та його околицях діє активний партизанський рух, який був сформований з місцевого населення.
🇺🇦 Бердянськ
📆 Місто Бердянськ зазнало перших обстрілів 24 лютого, а вранці 25 лютого стало відомо, що у напрямку міста рухається колона військової техніки окупантів. Зрештою вони зупинилися на околицях міста в районі аеропорту, деякі підрозділи стояли біля села Азовське. 27 лютого, за спогадами очевидців, військова техніка рф показово проїхалась містом: близько 15.00 велика колона військової техніки почала рух по Східному проспекту Бердянська. У цей момент було вбито першого бердянця, він був застрелений окупантами за спробу перегородити дорогу, ще одного було поранено. Декілька бердянців намагались зупинити військових, але голими руками кидатись на буки та БТРи було марно. 28 лютого вранці представники міської влади вже не вийшли до міськвиконкому на роботу, але там зібралися жителі Бердянська, аби чинити спротив окупантам. Після першого мітингу у місті пролунав гучний вибух, люди на якийсь час розійшлися по укриттях. Окупанти у ході мітингу пообіцяли бердянцям залишити місто, але не зробили цього. Вони намагалися добитися розходу мітингувальників по домівках. Акції спротиву жителів Бердянська тривали до 20 березня.
Понеділок, 18 Листопада 2024 18:24 | Переглядів: 232