Новини
ЕКОНОМІЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – ПОТРЕБА ЧАСУ
Під ворожими ударами енергетики намагаються забезпечити безперервну роботу енергосистеми України. Іноді – ціною власного життя. Допомогти їм та країні сьогодні – обов’язок кожного свідомого українця. Як це зробити? Максимально заощаджувати електроенергію! Це дозволить не допустити масових і тривалих вимкнень побутових споживачів та критично важливих об’єктів соціальної інфраструктури.
Ворог уже тривалий час цілеспрямовано атакує об’єкти енергетичної інфраструктури Запоріжжя та всієї України. Виведено з ладу значну частину генеруючих потужностей, які забезпечують виробництво електроенергії. Тому і населення, і бізнес мають свідомо ставитися до споживання електроенергії.
Як можно заощадити електроенергію? Ось декілька порад від енергетиків:
Найбільше навантаження припадає на ранкові та вечірні пікові години: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Не вмикайте у цей період найбільш енергоємні прилади, які створюють потужне навантаження на систему.
Не користуйтеся загальним освітленням в помешканні без зайвої потреби. Торшер або настільна лампа потребують менше електроенергії для роботи і роблять квартиру більш затишною.
Використовуйте енергозберігаючі лампи для освітлення. Це економить близько 75% електроенергії. Служать такі лампи у 5-8 разів довше за звичайні лампи розжарювання.
Завжди вимикайте за собою світло. При розумній економії можна зберегти 20-25 % електроенергії.
Не ставте плиту поряд з холодильником і періодично його розморожуйте. Що товстіший шар льоду утворюється, то більше електроенергії витрачається пристроєм.
Обирайте раціональну програму для прання. Неправильний режим забирає на 30 % більше енергії.
Вимикайте прилади з розеток. Це дозволить зменшити рахунок за електроенергію ще на 8 %.
Більше порад – в інфографіці.
Середа, 28 Серпня 2024 11:50 | Переглядів: 253