Новини
🇺🇦До Дня Української Державності - 28 липня
🇺🇦 У середині XIV століття українські землі стали частинами Польського королівства та Великого Князівства Литовського. Велике Князівство Литовське стало спадкоємцем руських традицій і залишилося автономною державою. Державною мовою стала руська, і основним джерелом права була "Руська правда", а пізніше — “Литовські статути”, укладені на її основі.
⚔️ У XVI столітті українці створили новий соціально-політичний феномен - запорозьке козацтво. Запорозька Січ, заснована на принципах особистої свободи та виборної влади, стала плацдармом для формування української державної ідеї, включаючи право на власну державу та зв'язок з Руссю.
🤚 Ці ідеї були втілені у ранньомодерній українській державі - Гетьманщині, яка мала органи влади, військо, фінансові та системи. Вершиною політико—правової думки Гетьманщини стало укладання Пилипом Орликом 1710 року Конституції як договору гетьмана Війська Запорозького зі старшиною та козацтвом.
❌ Проте, російський імперіалізм утискав українські державні інститути і, наприкінці XVIII століття, призвів до їхньої ліквідації
Четвер, 27 Липня 2023 16:47 | Переглядів: 214