Офіційний сайт Кам’янсько–Дніпровської міської ради Василівського району Запорізької області

Розділи

Корисні посилання

Календар

« Грудень 2024 »
Пн   2 9 16 23 30
Вт   3 10 17 24 31
Ср   4 11 18 25  
Чт   5 12 19 26  
Пт   6 13 20 27  
Сб   7 14 21 28  
Нд 1 8 15 22 29  

Пошук

Новини

ЧАСТИНА 1️⃣. ВІД КИЇВСЬКОЇ РУСІ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ. ЯК ЗМІНЮВАВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР

🇺🇦 З нагоди відзначення Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України ми підготували серію захоплюючих фактів про наш прапор і нашу країну. ⏳ Протягом тижня ми будемо поступово розкривати цікаві деталі, щоб ви могли дізнатися більше про символи та історію України. 👆Не пропустіть наші щоденні оновлення!

ЧАСТИНА 1️⃣. ВІД КИЇВСЬКОЇ РУСІ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ. ЯК ЗМІНЮВАВСЯ УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР

🔵 Неодмінним атрибутом будь-якої країни є державний прапор.

🇺🇦Національним символом неподільної, унітарної та суверенної України визнано синьо-жовте полотнище. Цей символ супроводжує українців століттями - у часи випробувань і піднесення, у періоди розквіту національної ідеї та боротьби за незалежність. Однак, наш прапор не завжди мав такий вигляд. Його еволюція відображає багатовікові процеси розвитку України як держави, а українців – нації, що відбулася.

⏳ У добу Київської Русі прапори були здебільшого червоного кольору – найбільш зручного для передачі сигналу під час бою. Найчастіше прапором вважався шматок тканини, прикріплений до списа, що мав вказувати на місце збору воїнів. Жодне військо без прапора не вирушало в похід і не вступало в бій. Знамена возили разом зі зброєю, і перед боєм ставили на узвишші, щоб кожен ратник бачив їх. Ці стяги були трикутно-клинової форми, та були прикрашені знаками, що відображали герби князів.

🚩🌞Найуживанішими прапорними зображеннями були хрести, небесні світила та княжо-родові тризуби.

🇺🇦Наприклад, князь Володимир Великий використовував свій особистий герб - золотий тризуб на синьому фоні. Саме цей стяг і міг слугувати основою для теперішнього синьо-жовтого прапора.

🐅 Відомо, що в 13-му столітті золотий лев на синьому тлі прикрасив герб сина Данила Галицького – Лева (на його честь отримав свою назву Львів). Потім синьо-жовті кольори майнули в Грюнвальдській битві 1410 року, де поруч з литовцями у складі польської армії билися галичани. А вже в 15-16 століттях їх почали використовувати в гербах українських міст, особливо тих, хто отримав Магдебурзьке право.



Понеділок, 19 Серпня 2024 13:35 | Переглядів: 269