Новини
ВІДПОВІДІ НА ТОП-5 ПОШИРЕНИХ ПИТАНЬ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ
⚙️ Інформацію підготував Юридичний порадник для ВПО.
1️⃣❓Кому надається допомога при народженні дитини?
👉 Допомога при народженні надається одному з батьків, які постійно проживають разом з дитиною.
2️⃣❓Який розмір цієї допомоги?
👉 Допомога при народженні дитини надається у розмірі 41 280 грн. При цьому виплата допомоги здійснюється у кілька етапів:
🔸одноразово у сумі 10 320 грн,
🔸решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (тобто, по 860 грн. щомісячно до досягнення дитиною 3-річного віку включно).
👆 Варто пам'ятати, що у разі народження (встановлення опіки)/усиновленні двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.
3️⃣❓Коли і куди звертатися за призначенням допомоги?
👉 Звернутися за призначенням допомоги потрібно НЕ пізніше, ніж протягом 12 місяців з дня народження дитини. 📝 Заяву можна подати як особисто, так і шляхом поштового / електронного відправлення до:
📬 органу соцзахисту населення
📬виконавчого органу сільської, селищної, міської ради
📬ЦНАПу
📬 Також можливо звернутися за призначенням допомоги онлайн на Порталі Дія у складі комплексної послуги єМалятко.
👆Зверніть увагу! У період дії воєнного часу один з батьків (опікунів), який тимчасово перебуває за межами України, для призначення допомоги при народженні дитини може звернутися до органу соцзахисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні, надіславши заяву та документів, які додаються до неї, поштою. Особи, місце проживання (перебування) яких зареєстроване (задеклароване) на територіях бойових дій або тимчасово окупованих із Переліку, надсилають заяву з доданими документами на поштову адресу Департаменту соціальної політики Рівненської облдержадміністрації.
4️⃣❓Які документи слід подати для призначення допомоги?
📝 Заяву за формою;
📝 Копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).
👆Зверніть увагу! Якщо дитина народилася за кордоном і свідоцтво про народження видане компетентними органами країни перебування, то зазвичай таке свідоцтво підлягає апостилюванню та нотаріально посвідченому перекладу на українську мову. Якщо ж свідоцтво видане дипломатичною установою України у країні перебування, то його додаткова легалізація чи будь-які інші дії не потрібні.
📝 Копію рішення суду про встановлення опіки (для опікунів).
🗂 Заявник обов'язково пред'являє документ, що посвідчує особу, а при поданні документів за допомогою поштового/електронного зв'язку - долучає копію такого документа.
5️⃣❓Чи враховується допомога при народженні дитини до середньомісячного сукупного доходу сім'ї при призначенні всіх видів соціальних допомог?
👉 Та частина допомоги при народженні дитини, виплата якої проводиться одноразово (тобто, 10 320 грн) НЕ враховується до середньомісячного сукупного сім'ї. Та ж частина, яка виплачується щомісячно (860 грн.), включаються до середньомісячного сукупного сім'ї.
Четвер, 08 Серпня 2024 13:07 | Переглядів: 251