Новини
ВАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОН: ВИКЛИКИ, ЗДОБУТКИ ТА ПЛАНИ

Підтримка Сил оборони, ветеранів та жителів, що виїхали з тимчасово окупованих міст та сіл. Зокрема, дітей та молоді. Такими є основні напрями роботи релокованих громад Василівського району. Про це і не тільки розповіли голова Василівської райдержадміністрації Богдан Староконь та голова Василівської громади Сергій Каліман під час засідання учасників Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Василівський район – це 11 громад, дев’ять з яких під тимчасовою окупацією, ще дві – частково окуповані. Понад 88 тисяч жителів району вимушені були покинути власні домівки, але не втрачають надії на повернення. Не випадково особливу увагу в районі приділяють Захисникам і Захисницям, ветеранам, що повертаються до цивільного життя.
– У 2025 році на їхню підтримку громади запланували 137 млн грн. Майже 40 % від цієї суми вже профінансовано, – повідомив голова РДА.
До участі в засіданні долучилися очільниця Офісу Конгресу Лілія Пашинна, голова Запорізької ОДА Іван Федоров, представники низки міністерств. Керівник району Богдан Староконь звернув їхню увагу на проблему, пов’язану з навчанням ветеранів.
– 81 військовослужбовець з Василівщини виявив бажання отримати вищу освіту у вишах Запорізької області. Кожному Захиснику запропонували індивідуальні варіанти навчання, що відповідали його потребам та можливостям. Ключова умова – навчання на бюджетній основі – була дотримана. Всі вступники гарантовано навчатимуться безкоштовно. Однак є питання, яке потребує вирішення. Не на всі спеціальності за заочною формою навчання є державне замовлення. Звертаюсь до Міністерства освіти і науки, Міністерства у справах ветеранів з пропозицією розглянути можливість збільшити перелік спеціальностей за державним замовленням для наших Захисників, – зауважив голова Василівської РДА.
Важливим напрямом роботи громад Василівщини є підтримка внутрішньо переміщених осіб. Найбільш актуальними для людей є питання працевлаштування та житла.
– За п’ять місяців 2025 року ми спрямували понад 3 млн грн на фінансову підтримку ВПО. І ця робота триватиме. Наразі працюють 10 гуманітарних хабів, зокрема у Запоріжжі, Києві та Дніпрі. У цих осередках для підтримки земляків видано понад 277 тисяч продуктових і гігієнічних наборів, проведено понад 47 тисяч консультацій. Високий кадровий потенціал Василівського району дозволив 73 % працездатного населення працевлаштуватися. Але понад 90 % переселенців проживають в орендованому житлі. Це говорить не лише про інтеграцію, а й про вразливість, – наголосив Богдан Староконь.
Громади Василівщини піклуються про дітей, адже це майбутнє району. Зокрема, дбають про їхнє оздоровлення. Натомість молодь активно допомагає й пропонує свої ідеї та ініціативи.
– У нас в громаді створено громадську організацію «Молодь у русі», яка залучає ресурси, пише гранти. Волонтери влаштували молодіжний простір. У 2022 році молодь активно долучилася до роботи координаційно-гуманітарного штабу Василівської громади й допомагає з логістикою, видачею гуманітарної допомоги та благоустроєм території, – повідомив голова Василівської міської громади Сергій Каліман.
Релоковані громади Василівщини продовжують працювати задля звільнення рідного краю. Вже зараз зміцнюють зв’язки з громадами-партнерами в Україні, міжнародними донорами та будують плани з відновлення території.
ЗОДА




П'ятниця, 04 Липня 2025 11:50 | Переглядів: 247