Офіційний сайт Кам’янсько–Дніпровської міської ради Кам’янсько–Дніпровського району Запорізької області

Розділи

Календар

« Січень 2020 »
Пн   6 13 20 27
Вт   7 14 21 28
Ср 1 8 15 22 29
Чт 2 9 16 23 30
Пт 3 10 17 24 31
Сб 4 11 18 25  
Нд 5 12 19 26  

Пошук

Наше місто

Історична довідка
     Місто Кам’янка – Дніпровська є самостійною адміністративно-територіальною одиницею – міським населеним пунктом, в межах якого громада здійснює міське самоврядування і яка має органи міського самоврядування, майно та свій міський бюджет. На території міста та в інтересах його мешканців здійснюється міське самоврядування в повному обсязі, передбаченому Конституцією України та Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні.”
     Кам’янка – Дніпровська – місто районного значення і згідно адміністративно-територіального устрою України входить до складу Запорізької області.
     Воно розташоване на березі Каховського водосховища в 20 кілометрах від міста обласного підпорядкування – Енергодар.
Територія, де розташоване сучасне місто, була заселена в давні часи, про це свідчать залишки поселень доби бронзи (ІІ-І тисячоліття до н.є.) Кам’янського городища – як металургійного і торгівельного центру степової Скіфії, поховання черняхівської культури – на цій землі запорізькі козаки протистояли набігам татар та турецької орди, а в 17 столітті Кам’янський Затон став форпостом Петра Першого.
     Після скасування Запорізької Січі у 1775 році ці землі були подаровані Катериною Другою князю Потьомкіну та заселені старообрядцями із села Знам’янка Єлизаветградського повіту Катеринославського намісництва.
     Вигідне географічне положення сприяло розвитку населеного пункту. Наприкінці ХІХ століття в селі Кам’янка було 1573 дворів де проживало більше 10 тисяч людей. На початку 20 століття працювали цегельний та лісопильний заводи, паровий млин, пивоварня, підприємство по виробництву віялок, розвивалася торгівля. Функціонувала лікарня, однокласне народне училище, три земські початкові училища, церковноприходські школи грамоти. У березні 1923 року створено Кам’янський район Запорізької округи.
     В 1934 році Кам’янка була віднесена до розряду селищ міського типу і називалась Кам’янка – на – Дніпрі, а район Кам’янсько – Дніпровський. В цей час тут проживало 9,8 тисяч чоловік.
     19 вересня 1941 року місто було окуповане гітлерівськими військами.
     За період окупації 1476 горожан було відправлено на каторжні роботи в Німеччину, 300 розстріляно, 225 сімей отримали похоронки.
     7 лютого 1944 року місто було звільнено, що поставило крапку в битві за Запорізьку область. Почесний громадянин міста Савченко О.В. виготовив та залишив у спадок кам’янцям комплекс пам’ятників та барельєфів, присвячених героям-землякам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
     У серпні 1944 року селище було перейменоване в Кам’янку – Дніпровську.
     У січні 1946 року в Кам’янці – Дніпровській спалахнуло електричне світло.
     З 1952 року по 1955 рік була заповнена чаша найбільшого на Дніпрі водосховища – Каховського.
     Місто розташоване на архіпелазі Великі кучугури. Архіпелаг має дюнно-піщану будову.
     Найбільшим природним багатством міста є унікальне поєднання ґрунтів з великим вмістом піску, м’яким кліматом та близькістю підземних вод Кам’янського поду. Це дає можливість вирощувати ранні овочі високої якості які славляться по всій території України та за її межами.
     Сьогодні Кам’янка – Дніпровська районний центр, в якому проживає 13,5 тисяч чоловік. Площа міста 2065 га. 69 вулиць та провулків, 189,83 км. доріг.
     На початок третього тисячоліття у місті працюють 96 підприємств, організацій та установ різних форм власності.

 

Офіційні сайти держ установ